"můžeš být ráda, že ti věnuji svůj čas"

23. září 2016 v 19:41 | _asuka |  still breathing.
Ačkoli spolu doma kolikrát nevycházíme a nemáme takové vztahy, jaké by jsem chtěla, tak jsou chvíle, kdy jsem za to ráda. Asi nikdy s mámou nebudu mluvit, jako s kamarádkou a nikdy se je asi nebudu umět svěřovat. Ve většině případech se neshodneme. Ale.. Někdy tak vaří a já si vedle ní hraju se sestrou, nebo třeba pomáhám. A povídáme si. Prostě jen mluvíme. A náš poslední rozhovor mě trkl k tomu tohle napsat.Řešily jsme zase moji kamarádku z dětství. Fakt se jí nikdy nezbavím. Vlastně mi přijde, že tady na blogu dokola a dokola píšu jen o dvou osobách.. Asi by jsem na to měla udělat samostatné rubriky.. Well, možná by jsem měla tenhle článek zahodit na samém začátku..
No a... Moje máma se zeptala, jestli mi od tábora zavolala. Že její máma tohle a tamto. Řekla jsem jí, jak jsem si na táboře vlastně připadala. Mluvili jsme o věcech, co se tam děli. Ale i o rok a víc starých záležitostech. Třeba před rokem, když jsme měli jet na ten stejný tábor. Neoznámila to, spíš to jen tak řekla uprostřed rozhovoru, jako by to bylo něco, co už dávno vím. Vlastně spousty důležitých věcí, co mi řekne, mi podá tím způsobem, že to někam nacpe do rozhovoru, jako by to nebylo důležité. Tehdy ale šlo o to, že mi neřekla, že tam s náma pojede ještě další holka, kterou vůbec neznám. Postavila mě před hotovou věc. Když jsem se zeptala, proč se mě nezeptala, jestli ji tam vůbec chci, nebo proč mi aspoň neřekla, že by tam měla jet, tak mi řekla jen slíbila jsem jí to. Byla jsem naštvaná a uplně neplánovaně jsem jí řekla, že si přijdu špatně. Řekla, jsem, že vím, že jsem navíc. Vždycky jsem byla. A ona mim zase uplně klidně, řekla, že i když jí vlastně vůbec já moje zájmy vůbec nezajímají, tak mě vyslechne. Vidíte, jakou laskavost pro mě dělá? Vyslechne mě, i když jí sem u prdele. A hlavně nezapomněla dodat, že to by kamarádky měli umět. Jenže jsem si tak nikdy nepřipadala... No a život šel dál. Nic jsem s tím udělat nemohla. Jela jsem tam a byla s nima. Stejně jako tenhle rok. Rozdíl byl jen v tom, že to bylo ještě horší.
Jeden večer tam, jsme byla jen já a ona v pokoji. Ten den, když jsme měli volno, jsem zase jen tak ležela na posteli a poslouchala jejich rozhovor. A proběhlo to asi nějak takto.
"Ale tentokrát na silvestra někam pujdem, je ti to jasný."
"Musí to dovolit máma."
"Musí to povolit, já už to mám domluvený."
"Bla, bla, bla.."
"Bla, bla, bla.."
"Bla, bla, bla.."
"..XXX půjdeš s náma?"
A tak se tam ty tři domluvili, co budou dělat na silvestra. A já tam celou domu byla vedle nich a... upřímně jsem se cítila naprosto příšerně, protože mě nikdo nic nenabídl. V tom pokoji, když jsme byly samy, jsem jí to řekla. Šlo mi jen o slušnost, o nic jinýho. A ona mi zase s tím jejím nesnesitelným klidem odvětila, že , že by jsem nešla, protože by to nebavilo. Má pravdu. Nešla by jsem, ale fakt jsem chtěla jen tu slušnost. Vytočilo mě to, takže jsem jí tam vyčetla ještě několik takových rozhovorů z předchozích dnů. Její odpověď byla, že ví o tom, že se zajímám o jiné věci. A proto je ke mě ve všem tak strašně ohleduplná. Asi by jsem jí měla děkovat, že na mě tak myslí. I když jim jsem naprosto ukradená, tak mi prokázaly takovou laskavost, že jsem mohla být s nima. Můžu být ráda, že se na mě uplně nevykašlaly.
Takže takhle to vlastně je. Nebylo to tak, že jsem jí přestala brát já jako kamarádku. To jsem nebyla pro ni kamarádka. Protože jsem vždycky byla označená za tu divnou. A ona byla tak strašně hodná, že mě uplně neodkopla, protože se známe tak dlouho. Tohle zjištění, mi zase o něco ulehčilo život. Vlastně jsem si už naplánovala, že až ji uvidím, tak jí prostě uplně všechno řeknu a nevynechám ani to, že se už nechci vídat a hrát si na tohle divadlo rádoby vztřícnejch kamarádek. Jenže... Jsou věci, kterým sama nezvládnu. Třeba loni jsem každý pátek chodily do fitka (samozřejmě jsem jí to každý čtvrtek připomínala asi 4 měsíce..). A nebylo by asi od věci, tam zas někdy zajít (ne, že by to k něčemu bylo). Ale sama tam nepáchnu a nikdo jiný tam se mnou nepůjde.. Takže prostě sklopím uši a budu hrát dál..

.. A vždycky, když nad tímhle uvažuju, tak jsem buď v posteli a snažím se vybrečet vlastní duši dřív, než mě moje myšlenky sežerou zaživa nebo jen zvýšim volume a vžiju se do textu, kterýmu vlastně skoro nerozumím. Protože sledovat to, je lepší než myslet na moje problémy, co mě dohání roky a já je neumím vyřešit. Prostě se do toho vžijte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 26. září 2016 v 19:50 | Reagovat

Podle mě by ses tou holkou neměla už vůbec stýkat...tohle není přece kamarádství,tak proč.

2 Reita Reita | Web | 27. září 2016 v 17:02 | Reagovat

O_O tak toto nieje kamoška:/ kamarátky by ti toto neurobila, na tvojom mieste sa na nu vykašlem veď by bolo treba  ukázať že nie si na nej závislá.

..............
Ľudia, ktorí vedia vycítiť smútok za vašim úsmevom, lásku za vaším hnevom, a zmysel za vaším tichom, sú Vaši skutoční priatelia v tomto živote...

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. září 2016 v 16:49 | Reagovat

Přiznám se, že se mírně ztrácím v textu, prvně jsi psala o matce a pak to celé převedla na kamarádku. Ale to je asi tím, že jsem se soustředěním trochu z obliga :)

Mám podobnou zkušenost, teď už bývalá nejlepší kamarádka, se jednou na mě vykašlala, když jsem to potřebovala a když jsem se z toho dostala, dala jsem jí to vědět. Strašně se divila, protože podle ní, její ignorace bylo to nejlepší, co mi mohla poskytnout. V tu chvíli se to všechno ve mně zlomilo, napsala jsem jí (protože jinak než přes chat se se mnou poslední měsíce odmítla bavit), že nehodlám snášet takový vztah, kde se musí řešit jenom její problémy a když přijde na ostatní, tak to je pro ni nepodstatné a že mě vlastně už vůbec nezajímá, jak jí je, jak se cítí. No, asi se urazila, ale skončila jsem to a zapomínám. Pomalu ale jistě. Chci si nechat jen to dobré.

Radila bych ti, abys z toho taky vycouvala. Nemá to budoucnost a bude tě to když tak jen tížit a nebude ti to dávat nic dobrého.

4 Teranosuke Unko Teranosuke Unko | 29. září 2016 v 11:54 | Reagovat

Hele, v tomhle případě musím souhlasit s holkami v komentářích nade mnou. Tohle není kamarádství. Takhle ti neprokazuje ohleduplnost. Je vážně smutné, že ti neukázala ani trochu zájmu a myslím, že je to i důkaz toho, že už to jaksi nefunguje.
Ale hlavu vzhůru! Ony přijdou další a lepší kamarádky. Teď už ti to můžu potvrdit. Já to měla s kamarádstvím taky hrozné, tolik jsem si toho kvůli tomu pobrečela... Ale i přesto přišli lepší časy :). Jen to musíš teď nějak vydržet a na tu holku se raději vykašlat, když jsi jí u něčeho (nebo aspoň tak to plyne z chování, co ti předvedla na tom táboře).

5 Penny Penny | Web | 30. září 2016 v 20:16 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem trochu také měla problém jako Naoki-Keiko s tím převedením z mamky na kámošku.
O kamarádství bych ti mohla povídat. Je těžké najít si někoho, komu prostě věříš. A i se sebelepšími kamarádkami se člověk občas pohádá. Já být tebou, tak bych nevěděla, co s onou "kamarádkou" dělat. Pokud byste to nějak po dobrém vyřešily, tak je podle mě škoda to zahodit. Ale pokud se o něčem bavíte a ona ti to ani nenabídne, tak si myslím, že není, co řešit. Je to samozřejmě tvoje rozhodnutí. Ale mě osobně by to naštvalo.
Ale neztrácej hlavu, nějakou super kámošku si určitě najdeš. Když ne ted', tak jistě na střední. To bude nový začátek ^^

6 steel32 steel32 | Web | 30. září 2016 v 20:37 | Reagovat

tu kámošku neznám, ale úplně bych jí přetáhla botou přes držku jenom to čtu.
kámoška za všechny prachy, vůbec nevím co bych na tom táboře dělala, zvlášť u toho jejich rozhovoru, jako fakt, aspoň ze slušnosti to prostě nabídnout, když ví že bys nešla, tak kde je problém, žejo :D ale spíš jak řekla, že se zajímáš o jiný věci.. jako s tím i úplně soucítím, to mi taky jednou "kámoška" řekla a je to úplně jak studená voda, prostě, takový "táhni, nepatříš k nám"...
a s tím fitkem #samehere, sama tam taky nejsem schopná páchnout a nikdo nechce :DD a boží amvčko!!
jako na kámošku se vykašlat nejlíp, i když se mi to říká, mám podobnou a taky se s ní furt bavím :D i když ona je spíš jako že "ničemu nerozumím, vůbec jí nechápu a nikdo jí nechápe" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama